تبلیغات
دانلود فیلم ها و آهنگ های تلویزیونی - ویژه برنامه های نوروزی را از شبکه های مختلف دنبال

ویژه برنامه های نوروزی را از شبکه های مختلف دنبال

 

نوع مطلب :عمومی و اخبار سایت ،

نوشته شده توسط:Ardalan


با برنامه های سیما در ایام نوروز

در ایام تعطیلات نوروز برنامه های سیما را دنبال کنید.

----------------------------------------------------------------------------
Www.TVI.IR
-----------------------------------------------------------------------------
شبکه یک سیما
شبکه ایرانی، نوروز ایرانی
و دهها برنامه متنوع در آغاز سال87
شبکه یک سیما نوروز امسال با برنامه های متنوع میزبان مخاطبان خود خواهد بود. علاوه بر پخش نزدیک به 20 فیلم سینمایی جدید از شبکه یک سیما در ایام نوروز، این شبکه با یک سریال طنز هر شب به خانه های مردم خواهد آمد.
به گزارش رسانه خبری شبکه یک سیما .....

به گزارش رسانه خبری شبکه یک سیما، «پیامک از دیار باقی » تازه ترین ساخته سیروس مقدم است. این سریال که از حال و هوای کمدی برخوردار است با جمع کثیری از بازیگران طنز تلویزیون و سینما سعی دارد، اوقات شیرین و جذابی را برای مخاطبان خود در ایام نوروز فراهم سازد.
در این سریال که بر اساس نوشته ایی از محسن طنابنده، ساخته می شود و در آن بازیگرانی چون: محمدرضا شریفی نیا، افسانه بایگان، حمید لولایی، رضا شفیعی جم، نادر سلیمانی، بیژن بنفش خواه، محسن قاضی مرادی در کنار چهره هایی چون: شیلا خداداد، سروش گودرزی و حامد کمیلی به ایفای نقش می پردازند.
ماجرای سریال «پیامک از دیار باقی» درباره یک بازاری طماع و حریص به نام منصور سیم خواه است که طی یک کلاه برداری تصمیم می گیرد، برای فرار از دست طلبکاران، ضمن یک دعوای ساختگی، وانمود کند، مرده است. حال او که یک مرده محسوب می شود، باید به خاک سپرده شود. بنابر این شخص معتادی را راضی می کنند تا با گرفتن مبلغی به جای او به خاک سپرده شود. اما با لو رفتن هویت معتاد برای طلبکاران سیم خواه ناچار می شود خود به طور موقت دفن شود و....
این سریال در 15 قسمت 30 دقیقه به همت سید امیر سیدزاده به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما تهیه می شود و در تعصیلات نوروز هر شب از این شبکه پخش خواهد شد.

«شاهزاده سرزمین آلان»
عنوان سریال دیگری از شبکه یک سیماست که در ایام نوروز پخش خواهد شد. این سریال در قالب برنامه کودک و نوجوان و برای این دسته از مخاطبان پخش می شود.
«شاهزاده سرزمین آلان» که حسین مختاری آن را کارگردانی کرده است، داستان شاهزادیی از سرزمینی به نام آلان را دنبال می کند که از شرایط حاکم بر قصر خود ناراضی است. این شاهزاده که کمی بدخلق است برای رفع عصبانیت خود، افرادی موسوم به کتک خور را به باد کتک می گیرد تا اینکه......
در این فیلم اکرم محمدی، رحیم نوروزی، حمید رضا تاج دولتی، محمد فیلی، مریم بوبایی، کاظم هژیر آزاد در کنار بازیگران نوجوانی چون سجاد باقری، محمد علی بداغی و میلاد پناهی به ایفای نقش پرداخته اند این سریال را محمدغلامپور نوشته است و حسین مختاری آن را در 16 قسمت 30 دقیقه ایی برای گروه کودک و نوجوان شبکه یک سیما تهیه کرده است.
کودکان و نوجوانان علاوه بر این سریال می توانند در ایام نوروز شاهد برنامه ایی تحت عنوان «سلام بهار» از شبکه یک سیما باشند این برنامه که از اولین روز بهار هر روز به مدت 20 دقیقه از برنامه کودک و نوجوان شبکه یک سیما پخش می شود، یک برنامه ترکیبی است که به قرائت اشعاربهاری خواجه شیراز«حافظ» و تفسیر آن اختصاص دارد. و درباره بهار و زندگی با مخاطبان خود سخن خواهد گفت گزارش های متنوع و وله های مختلف از دیگر بخش های این برنامه است «سلام بهار» را الهه کسمایی برای گروه کودک و نوجوان شبکه یک سیما تهیه و کارگردانی می کند و محسن افشانی، کیوان ساکت، و فرشاد نادری نیا به عنوان مجری در این برنامه حضور خواهند داشت. گفتنی است این برنامه که بر اساس طرحی از محمد میرکیانی تولید می شود، پس از ایام تعصیلات نوروز نیز ادامه خواهد یافت و تا پایان بهار یعنی 31 خرداد ماه هر روز از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
همچنین گروه کودک و نوجوان شبکه یک برای ایام نوروز، چند سریال و کارتون تازه را نیز آماده پخش کرده است .

سری جدید
«قصه ما مثل شده»، سریال خارجی «پیتر و دوستان» و کارتون جدید «خانواده بزرگ» تنها تعدادی از برنامه های متنوع شبکه یک سیما برای مخاطبان کودک و نوجوان این شبکه است.
«ذره بین 86»
نام ویژه برنامه گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیماست که سعی دارد، رویدادهای علمی و اقتصادی ایران در سال 86 را مرور کند.
«ذره بین 86» که در قسمت های 15 دقیقه ایی هر روز در ایام نوروز از شبکه یک سیما پخش می شود، به بررسی رویدادهای اقتصادی و علمی در سال 86 می پردازد، بحث توسعه کشاورزی، بررسی تاثیرات افزایش قیمت نفت در سال 86 بر اقتصاد ایران، نحوه عملکرد بانک ها مرور، دستاوردهای اقتصادی ایران در عرصه صنعت، انرژی، پژوهش و تحقیقات و معرفی برترین چهره های علمی سال 86 از مهمترین موضوعات این برنامه است و.. در این برنامه با اساتید، دانشگاهها، نمایندگان مجلس و کارشناسان اقتصادی گفتگو شده است. «ذره بین 86» را نیز محسن حسینا و فرزین خیری تهیه می کنند.
«
بهارستان» عنوان ویژه برنامه ایی از گروه فرهنگ، تاریخ و هنر شبکه یک سیماست که سعی دارد در قالب یک برنامه جذاب به بررسی آداب و رسوم مردم ایران در ایام نوروز، بپردازد. این برنامه را معصومه فرد شاهین در 13 قمست 25 دقیقه ایی تهیه کرده است و قرار است در ایام عید هر روز از شبکه یک سیما پخش شود، «بهارستان» را جمشید بیات ترک کارگردانی کرده است و پخش موسیقی های مقامی و سنتی با موضوع بهار و شعر خوانی از مهمترین بخش های این برنامه است. همچنین گروه فرهنگ، تاریخ و هنر شبکه یک سیما با برنامه «طلوع ماه» میزبان مخاطبان خود خواهد بود. این برنامه که به گفتگو با فرهیختگان و اندیشمندان و چهره های ماندگار فرهنگ، هنر و دانش ایران اختصاص دارد به همت رضا خوشدلی راد تهیه می شود و داریوش ارجمند به عنوان مجری، کارشناس، در این برنامه حضور خواهد یافت.
علاوه بر این ، گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه یک سیما نیز با دو برنامه «می خواهم از شما بپرسم» و دعای ندبه» در ایام نوروز میزبان مخاطبان علاقمند به این گونه برنامه ها خواهد بود. پاسخ به مسائل و شبهات دینی مردم توسط ارشناسان علوم دینی موضوع اصلی برنامه «می خواهم از شما بپرسم» است.

همچنین «گام نو»، « نوروز در روستا» ، «نسیم نوروز» و «حماسه خمینی» عناوین ویژه برنامه های گروه جهاد شبکه یک سیماست که در ایام عید هر روز از این شبکه پخش خواهند شد. برنامه «گام نو» که در 12 قسمت 10 دقیقه ایی تهیه می شود، سعی دارد، فعالیت های صورت گرفته در سال 86 در حوزه تحقیقات بخش کشاورزی را بررسی کند. این برنامه را وحید هوشین تهیه کرده است. «نوروز در روستا» عنوان برنامه ایی دیگر از گروه تلویزیونی جهاد است که به معرفی مراسم های ویژه نوروز در روستاهای مختلف کشور می پردازد، این برنامه را حسن ساجدی در 13 قسمت 15 دقیقه ایی آماده پخش کرده است.
ویژه برنامه «نسیم نوروزی» که در ایام عید هر روز به مدت 5 دقیقه پخش خواهد شد، به پخش بیانات مقام معظم رهبری، به مناسبت سال نو اختصاص دارد و ویژه برنامه «حماسه خمینی» نیز به پخش پیام های نوروزی حضرت امام خمینی «ره» که در اعیاد گذشته بیان شده اند، خواهد پرداخت. که این ویژه برنامه ها را به ترتیب قاسم بخشی و فرامرز روشنی تهیه کرده اند.


علاوه بر این گروه تلویزیونی جهاد دو ویژه برنامه نیز به مناسبت روز 13 بدر (روز طبیعت) تدارک دیده است. این دو ویژه برنامه که «حرمت طبیعت» و «روز طبیعت» نام دارد، سعی دارد نکات ضروری و مسائل مهم به جهت برگزاری هر چه بهتر روز طبیعت (13 بدر) را به مخاطبان یادآوری کند. که حسن ساجدی و قاسم بخشی آن را تهیه کرده اند.

اما «مونس» سریال تلویزیونی دیگری از شبکه یک سیماست که در ایام نوروز از این شبکه پخش خواهد شد. این سریال که از تولیدات گروه تلویزیونی شاهد است و سید وحید حسینی کارگردانی کرده است و بازیگرانی چون: امیر حسین مدرس، ارژنگ امیر فضلی، بروز ارجمند، شراره درشتی و بازیگران خردسالی چون پرستو نژاد منصوریا در آن به ایفای نقش پرداخته اند.
این سریال داستان فرزند شهیدی را دنبال می کند که به خاطر برخورد نامناسب دوستان و آشنایان خود، منزوی شده و حتی نسبت به پدر شهیدش بدبین شده است. اما روزی در زیر زمین خانه اشان عروسکی را می یابد و همدم تنهائیهای او می شود و.... این سریال در 12 قسمت هر روز در ایام عید از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
«تبسم نورانی» و «راهیان نور» نیز دو ویژه برنامه از گروه حماسه و دفاع شبکه یک سیماست که به مرور خاطرات رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل، همچنین به گزارش سفر طلاب خارجی به مناطق جنگی اختصاص دارد، این برنامه ها که ساختاری مستند دارد به همت احمد بهرامی تهیه و کارگردانی شده است.

«مرکز آسمان» عنوان مجموعه مستند دیگری از گروه حماسه و دفاع شبکه یک سیماست که در 13 قسمت 30 دقیقه ایی هر روز در ایام عید از این شبکه پخش خواهد شد. این مجموعه که آن را سید رضا حسینی تهیه و کارگردانی کرده است، سعی دارد وجه تشابه هشت سال دفاع مقدس با نهضت عاشورا و واقعه کربلا را به تصویر بکشد. مصاحبه با خانواده شهدا و جانبازان جنگ تحمیلی از بخش های این مجموعه است. علاوه بر این ، گروه سیاسی شبکه یک سیما نیز برای ایام نوروز 87 و ویژه برنامه را تدارک دیده است.

«جهان در سال 86 » عنوان نخستین ویژه برنامه این گروه است که در 13 قسمت 30 دقیقه ایی تهیه می شود، این برنامه که در ایام عید هر روز از شبکه یک سیما پخش می شود سعی دارد وقایع و رویدادهای مهم سیاسی ایران و جهان را بررسی کند. گفتگو با کارشناسان مختلف، پخش تصاویر خبری سال 86 و مرور رویدادهای مهم سیاسی از محورهای مهم این برنامه است. همچنین گروه سیاسی شبکه یک سیما در حال تهیه یک ویژه برنامه تک قسمتی جهت پخش در روز 12 فروردین روز جمهوری اسلامی است. این برنامه سعی دارد به تشریح وقایع روز 12 فروردین 58 و رای آری مردم به جمهوری اسلامی و نقش این روز در دوام حکومت جمهوری اسلامی بپردازد. این برنامه روز 12 فروردین از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. علاوه بر این ویژه برنامه ها پخش و تامین برنامه شبکه یک سیما نیز با میان برنامه های متنوع و نماهنگ های مختلف سعی دارند ایام خوشی را در عید امسال برای مخاطبان خود فراهم سازند. نمایش بخش هایی از آثار بزرگان سینمایی کمدی جهان در قالب برنامه طنز پردازان، پخش تصاویری از آداب و رسوم مردم مناطق مختلف ایران در ایام نوروز، همچنین پخش تصاویر متنوع از طبیعت ایران در بهار مهمترین این میان برنامه ها خواهند بود.
روز سوم ، اکباتان و فهرست آرزوها
فیلم‌های نوروزی شبكه یک سیما
شبكه اول سیما برای تعطیلات نوروز بیش از پانزده فیلم سینمایی در نظر گرفته است. از این تعداد پنج فیلم متعلق به سینمای ایران است.
به گزارش رسانه خبری شبکه یک سیما، فیلم های سینمایی شبکه یک از روز سه شنبه 28 اسفندماه آغاز شده و تا روز سه شنبه 13 فروردین ماه هر روز ساعت 16:30 پخش خواهد شد. برخی از فیلم های در نظر گرفته شده از این قرار است:
«حیثیت» : این فیلم سینمایی روز سه شنبه 28 اسفندماه پخش خواهد شد. این فیلم محصول مشترك انگلستان وآمریكا در سال 2006 بوده و به كارگردانی كریستفر نولان ساخته شده است. فیلم حیثیت در ژانر درام فانتزی ساخته شده و داستان آن توسط جاناتان نولان و ریستفر نولان نوشته شده وبازیگرانی چون هاگ جكمن، كریستین بل ومایكل كین در این فیلم كه 130دقیقه زمان دارد بازی كرده اند.
داستان فیلم «حیثیت» درباره رابرت و آلفرد دو تردست ماهر است. روزی آلفرد دست به ترفندی بسیار بزرگ می زند كه رابرت از راز آن بی خبر است و به دنبال پیدا كردن این راز برمی آید... این فیلم نامزد دو جایزه اسكار و دو جایزه اتحادیه كارگردانان آمریكایی شد و توانست جایزه فیلم منتخب نوجوانان را از آن خود كند.
«فهرست آرزوها» : این فیلم روز جمعه دوم فروردین ماه پخش خواهد شد، محصول كشورآمریكا در سال 2007 است وبه نویسندگی جاستین زاكهام در ژانر حادثه ای، كمدی و درام ساخته شده است.كارگردان فیلم فهرست آرزوها «راب رینر» است و بازیگرانی چون جك نیكلسون، مورگان فریمن، شون هایس و بورلی تاد در این فیلم 97 دقیقه ای بازی كرده اند.داستان این فیلم درباره دو بیمار سرطانی است كه به دلیل پیشرفت بیماری به زودی خواهند مرد. این دو به منظور رسیدن به تعدادی از آرزوهایشان از بخش حفاظتی بیمارستان سرطانی فرار كرده و دست به یك سفر جاده ای می‌زنند.
«روز سوم» : فیلم سینمایی روز سوم محصول كشور ایران است و در روز شنبه سوم فروردین ماه پخش خواهد شد. این فیلم به كارگردانی محمد حسین لطیفی در سال 85 ساخته شده و بازیگرانی چون باران كوثری، پوریا پورسرخ، برزو ارجمند، مجید یاسر، مهدی صبایی و شهرام قائدی در آن بازی كرده اند.فیلمنامه این اثر توسط مهدی سجاده چی نوشته شده و علیرضا جلالی تهیه كنندگی آن را بر عهده داشته است. روایت گر داستان برادری است كه در شرایط بسیار سخت و پیچیده ای مجبور می شود خواهر كوچك خود را در زیر خاك پنهان كند تا بتواند شبانه از میان نیرو های بعثی عراق كه خانه را محاصره كرده اند فراری دهد.
«پادشاه كالیفرنیا» : این فیلم سینمایی روز یكشنبه چهارم فروردین ماه به روی آنتن خواهد رفت. این فیلم كمدی در سال 2007 به كارگردانی مایك كاهیل ساخته شده است. در فیلم 93 دقیقه ای پادشاه كالیفرنیا، بازیگرانی چون مایكل داگلاس، لورا كاچربوس، پل لیبر، آنی ال ناتان ایفای نقش كرده اند. داستان این اثركه محصول مشترك آمریكا و مكزیك است، درباره پدری است كه از شخصیتی بی ثبات برخوردار است و پس از اینكه از بیمارستان مرخص می شود،به همراه دختر خود در تلاش است تا گنجینه به جا مانده از مبلغان مذهبی اسپانیا را با كمك دخترش پیدا كند.
«مرد آرام» : فیلم سینمایی مرد آرام روز سه شنبه ششم فروردین ماه پخش می شود. این فیلم سینمایی محصول سال 1990 و مدت زمان آن 102 دقیقه است. این فیلم كمدی جنایی به نویسندگی و كارگردانی اندرو برگمن ساخته شده و بازیگرانی چون مارلون براندو، ماتیو برودریك و جان پولیتو در آن ایفای نقش كرده اند. داستان فیلم مرد آرام درباره جوان بی گناهی است كه درگیر یك گروه مافیایی می‌شود.
«اكباتان» : فیلم سینمایی اكباتان به كارگردانی سعید اسدی داستان دختری به نام فریبا را دنبال می كند كه برای ترجمه یك رمان به خانه دایی اش در شهرك اكباتان می رود. فریبا در غیاب دایی اش كه به مسافرت رفته ، در خانه تنهاست كه درگیر ماجرای اختلاف یك زن و شوهر به نام نادر و مریم می شود. نادر و مریم هر دو مدعی هستند آن یكی تعادل روانی ندارد. عسل بدیعی، اشكان خطیبی، آرمیتا مرادی، افسر اسدی، فقیهه سلطانی و رامتین خدا پناهی بازیگرانی هستند كه دراین فیلم تلویزیونی جلو دوربین امیر معقولی رفته اند.این فیلم را علیرضا محمودی و محمد حسن شهسواری نوشته اند و علی اصغر صدیقی آن را برای گروه فیلم و سریال شبكه یک سیما تهیه كرده است. اکباتان روز جمعه نهم فروردین ماه به روی آنتن خواهد رفت.
«گروه كر» : فیلم سینمایی «گروه كر» برای پخش در روز دهم فروردین ماه در نظر گرفته شده است. این اثر 96 دقیقه ای محصول سال 2004 كشورهای فرانسه، آلمان و سوئیس است. این فیلم كه بازیگرانی چون كریستف باراتید، ژرالد ژونیو، فرانسوا برلان، كاد مراد و ژان پل بونر در آن بازی كرده اند، داستان معلم جدیدی را به تصویر می كشد كه در یك مدرسه پسرانه مشغول كار می شود و در تلاش است تا از طریق موسیقی بر زندگی آنها تاثیر مثبت بگذارد.
«تیرانداز» : این فیلم روز دوازدهم فروردین ماه پخش خواهد شد. این فیلم سینمایی 124 دقیقه زمان دارد و در سال 2007 به كارگردانی آنتوئین فوكرا ساخته شد. در تیرانداز بازیگرانی چون كیت مارا، مایكل نپا، دنی گلوور، جاناتان واكر و جاستین لوئیس به ایفای نقش پرداخته اند و داستان آن درباره باب لی سوواگر، تك تیرانداز آمریكایی است كه بعد از عملیاتی در آفریقا كه منجر به كشته شدن دوستش شده است، دست از كار كشیده و در شمال آمریكا در یك كلبه به تنهایی زندگی می كند. بعد از مدتی یكی از سناتورهای آمریكا به دیدار او می‌آید و از او می خواهد تا برای در امان ماندن رئیس جمهور در سخنرانی به آنها كمك كند و...
«ستاره ساز» : این فیلم محصول سال 1995 كشور ایتالیاست و كارگردان آن جوریه تورناتوره است که در روز سیزدهم فروردین ماه از شبكه اول سیما به روی آنتن خواهد رفت. ستاره ساز در ژانر درام با مدت زمان 113 دقیقه ساخته شده و داستان آن طی سال های طلایی سینما رخ می دهد كه هركسی رویای ستاره شدن را در سر می پروراند. مردی در این میان به همه آرزومندان سینما قول می دهد كه رویایشان را محقق كند.
«چپ دست» : این فیلم كه به كارگردانی «آرش معیریان» ساخته شده، روز دوشنبه پنجم فروردین ماه پخش خواهد شد. فیلم سینمایی چپ دست محصول سال 1384 است و به نویسندگی بهمن معتمدیان و تهیه كنندگی منوچهر زبردست و داریوش بابائیان ساخته شده است. داستان این فیلم درباره دختری است كه با فراموش كاری هایش مشكلات عدیده ای را به وجود می آورد و بازیگرانی چون حمید گودرزی، رضا داوودنژاد، لیلا اوتادی، رابعه اسكویی، كاظم افرندنیا و مهدی امینی خواه در آن بازی كرده اند.
«اندرسون جوان» : این فیلم سینمایی روز پنجشنبه هشتم فروردین ماه پخش خواهد شد. فیلم درام اندرسون جوان با 110 دقیقه زمان در سال 2005 به كارگردانی روملی هامریش ساخته شده و مایكل كوئید، لون پترسن و پیتر استین در آن بازی كرده اند. این فیلم كه محصول مشترك كشورهای نروژ، سوئد و دانمارك است.
«پسران آفتاب» : فیلم سینمایی «پسران آفتاب» محصول كشور آمریكاست و روز پنجشنبه اول فروردین ماه پخش خواهد شد.
«ترنادو» : فیلم سینمایی «ترنادو» روز چهارشنبه هفتم فرودین ماه ساعت 16:30 به روی آنتن شبكه یک سیما خواهد رفت. این فیلم سینمایی محصول كشور آلمان است.
«بر بوم زمان» : فیلم سینمایی بربوم زمان در روز یازدهم فروردین ماه از شبكه یک سیما پخش خواهد شد. این فیلم سینمایی را «محمد تقی راوندی» در سال 1382 كارگردانی کرده است.
آخرین تغییرات برنامه‌ها و فیلمهای سینمایی نوروز 87 شبکه دو
«تقویم» سرگذشت ماست که با «تحویل سال» رقم می‌خورد و «تقدیر» سرنوشت ماست که تنها با «تقویم حال» صورت می‌پذیرد. نوروزی دیگر از راه رسید و با طنین سبز قدمهایش،صحن دلها را آئینه‌کاری کرد و جانهای خزان زده را خرم و سبز در سبز نمود.
*************************************************************
شبکه دو سیما پیشاپیش حلول سال 1387 را به هموطنان عزیز تبریک عرض نموده و از خداوند متعال سالی سرشار از سلامتی، سعادت و بهروزی برای یکایک هموطنان آرزومند است.
لذا به منظور فراهم آوردن لحظاتی خوش در این ایام، برنامه‌هایی که قرار است از این شبکه پخش شود، به شرح زیر اعلام می‌گردد:
ویژه برنامه تحویل سال (1/1/87 ساعت 5 صبح تا اذان ظهر)
موضوع: این برنامه بخشهای متعددی دارد: پخش مستقیم پیام نوروزی مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری، ارتباط مستقیم با مشهد مقدس، دعوت از مهمانان، ورزشکاران، هنرمندان و چهره‌های محبوب، ارتباط با مراکز استانها، پخش موسیقی‌های بهاریه محلی، معرفی آیین‌ها و سنت‌های نوروز در میان اقوام مختلف، معرفی مشاغلی که هنگام تحویل سال مشغول کار هستند تا دیگران نوروز خوبی داشته باشند، آیتمهای مختلف طنز و بخشهای نمایشی و کلیپ‌های مخصوص معرفی علما، دانشمندان و فرهیختگانی که سال گذشته فوت کرده‌اند از جمله بخشهای مختلف این ویژه برنامه خواهد بود.
*******************************************************
رنگارنگ (هر روز ساعت 30/8- 7 )
تعداد قسمتها: 13 قسمت مدت زمان: 90 دقیقه اجرا: بهمن هاشمی موضوع: این برنامه از بخشهای مختلفی همچون دوربین مخفی، دیدنیها، حوادث غیرمترقبه، آیتمهای مختلف ورزشی، اجرای لطیفه‌های ارسالی مردم توسط مجری تشکیل شده است.
*******************************************************
برنامه کودک (هر روز ساعت 13- 9 )
برنامه‌های کودک شبکه دو هر روز به مدت 4 ساعت خواهد بود که در ذیل به آنها اشاره خواهد شد:
فیتیله عیدا تعطیله
تعداد قسمتها: 13 قسمت مدت زمان: 60 دقیقه اجرا: مجید قناد- رضا فیضی بازیگران: حمید گلی- مسلمی- علی فروتن- عباس محبی- حسین محب‌‌اهری- جواد انصافی و مجید رزّاز. این برنامه همچون سالهای گذشته با دعوت از کودکان و ایفای نقش هنرمندان که امسال تعداد آنها به 7 نفر افزایش داشته است، لحظات شاد و مفرحی را برای اعضای خانواده فراهم می‌آورد.
آن روی سکه
تعداد قسمتها: 13 قسمت مدت زمان: 20 دقیقه تهیه کننده: علی اکبر ذاکری اجرا: عباس شجاع در این مسابقه نوجوانان مراکز استانها و تهران در یک ارتباط زنده تصویری با هم به رقابت می‌پردازند. این برنامه که مخصوص نوجوانان 13 تا 16 ساله طراحی شده است با ساختار جدیدی که در میان مسابقات تلویزیونی داشت، توانست مخاطبان زیادی را به دست آورد و در سال جدید نیز جزو یکی از برنامه‌های نوروزی قرار بگیرد.
پخش کارتون
در این ایام کارتونهای خارجی جدید نیز پخش خواهد شد که عبارتند از: میشی و غول آبی، عتیقه فروش قدیمی، موش سرآشپز، زنبور من باش، پرواز بر فراز جزیره، ماجراهای توتو و پلی به ترابی تیا.
سریال «قلعه زمان»
این سریال ایرانی کاری از مرکز صدا و سیمای زنجان است که با ساختاری عروسکی مابین برنامه‌های کودک پخش خواهد شد.
سنجد و دوستان
سنجد عروسکی است که سالهاست بچه‌ها با او آشنا هستند. در تعطیلات نوروز امسال نیز این عروسک دوست داشتنی همراه با دوستانش مهمان بچه‌ها هستند. سنجد در این سریال که اولین سریال او محسوب می‌شود با نگار استخر هم بازی است.
مدرسه مامان گلابی
تعداد قسمتها: 52 قسمت مدت زمان: 15 دقیقه تهیه کننده و کارگردان: علی اکبر ذاکری این برنامه با هدف آموزش مهارتهای زندگی برای مخاطبان خردسال و کودک، داستان عروسکی به نام مامان گلابی را روایت می‌کند که معلم یک مدرسه شبانه‌روزی است و شخصیت‌هایی همچون آقای بادمجان (سرآشپز)، آقای کاهو(معاون) و آقای کدو (مستخدم) در اداره مدرسه به او کمک می‌کنند.
*******************************************************
صفحه ورزش (هر روز ساعت 30/17- 50/16 )
تعداد قسمتها: 15 قسمت مدت زمان: 55 دقیقه تهیه کننده: سیدمجتبی سجادی این برنامه کاری از گروه اجتماعی شبکه دو سیماست که در تعطیلات نوروزی، نگاهی تازه به تاریخ فوتبال ایران خواهد داشت. این برنامه در سه بخش «پخش بازیهای ملی قدیمی از سال 1353 به بعد»، «دِربی‌های استقلال و پیروزی» و «پرداختن به المپیک‌هایی که تیم ملی ایران در آن حضور داشته» به بررسی بازیهای ملی فوتبال می‌پردازد.
*******************************************************
مجله سیاسی جهان نما (هر روز ساعت 18- 30/17 )
تعداد قسمتها: 13 قسمت مدت زمان: 30 دقیقه تهیه کننده: حسن نهضت موضوع: این برنامه در قالبی ترکیبی و با هدف بررسی مهمترین تحولات سیاسی سال 86، هر روز به طرح یکی از مسائل سیاسی سالی که گذشت، می‌پردازد.
*******************************************************
مستند به دنبال سایه (هر روز ساعت 19- 15/18 )
تعداد قسمتها: 13 قسمت مدت زمان: 45 دقیقه در این برنامه ....
*************************************************
جُنگ نوروزی (هر روز ساعت 21- 19)
تعداد قسمتها: 15 قسمت مدت زمان: 120 دقیقه تهیه کننده: قاسم خان اجرا: غلامحسین لطفی موضوع: این برنامه شامل بخشهای نمایشی، پخش موسیقی و آیتم‌هایی تحت عنوان نقاشان طبیعت، عکاسان طبیعت و آیین‌های نوروزی است. همچنین در این برنامه از میهمانان ویژه‌ای هم دعوت بعمل خواهد آمد.
*****************************************************
سریال « نشانی » (هر روز ساعت 20/21 // تکرار: روز بعد ساعت 40/15)
تعداد قسمتها: 15 قسمت مدت زمان: 50 دقیقه تهیه کننده: مجید اوجی کارگردان: رامبد جوان بازیگران: رامبدجوان- آتنه فقیه نصیری- کورش تهامی- پرویز پورحسینی- پروانه معصومی- داوود رشیدی و ... موضوع: این سریال، داستان دختری به نام لیلا است که برای حل مشکلات مالی زیادی که گریبانگیرش شده مجبور می‌شود از دبی به تهران بیاید. او برای حل مشکلش از طرف عمه‌اش که صاحب یک شرکت بزرگ در دبی است مأمور می‌شود که به خانه قدیمی وی در تهران بیاید و صندوقچه‌ای که عمه در آنجا پنهان کرده را پیدا کند ولی در همین راه دچار مشکلاتی می‌شود که با قالبی طنزگونه در این سریال به تصویر کشیده می‌شود.
******************************************************
فیلمهای سینمایی جشنواره نوروزی (هر شب ساعت 15/23 // تکرار: روز بعد ساعت 20/14)
شبکه دو چند سالی است تجربه موفق تولید جشنواره فیلمهای سینمایی را در پروند‌ه‌کاری خود دارد. این جشنواره از 28 اسفند تا 13 فروردین ادامه خواهد داشت و در آن فیلمهایی از قبیل «نقشه بازی‌، در راه خدا، قلبم را در وطنم دفن کن، هدف نامرئی، شب بخیر فرمانده، کودک، سریع‌ترین سرخ پوست دنیا، راکت، گانگستر آمریکائی، پرنده اسکاتلندی، فرزندان افتخار و پینگ پنگ» پخش خواهد شد که در ذیل به معرفی آنها پرداخته می‌شود:
فیلم سینمایی «کودک و سرباز»
تاریخ پخش: سه‌شنبه 28/12/86 ساعت 21 محصول: ایران کارگردان: سیدرضا میرکریمی تهیه کننده: وحید نیکخواه آزاد بازیگران: روح ا... حسینی-‌ مهدی لطفی- مهران رجبی- صغری عبیسی- گیتی معینی خلاصه: در یک پاسگاه دورافتاده نیروی انتظامی، در آخرین روز سال،‌ به سربازی به نام بهمن امین‌پور مأموریت داده می‌شود تا کودک متهمی را به کانون اصلاح و تربیت تهران تحویل دهد. این در حالی است که سرباز می‌کوشد با گرفتن مرخصی نیمه اول عید نوروز، هرچه زودتر خود را به خانه‌اش که در یکی از روستاهای ارتفاعات شمال است، برساند. آن دو به راه می‌افتند ولی در طول مسیر، ‌اتفاقهای پیش‌بینی نشده‌ای رخ می‌دهد ...
*******************************************************
فیلم سینمایی «نقشه بازی» The Game Plan
تاریخ پخش: سه‌شنبه 28/12/86 ساعت 15/23 تاریخ تکرار: روز بعد ساعت 20/14 محصول: سال 2007 آمریکا کارگردان: اندی فیک من تهیه کننده: مارک سی آردی بازیگران: دوآین جانسون- مدیسون پتیس خلاصه: ستاره فوتبالی به نام «جو کینگ من» دختر هشت ساله‌ای دارد که از ازدواج قبلی اوست و با همسر قبلی‌اش زندگی می‌کند ولی روزی به سراغ جو می‌آید. جو در ابتدا از نگهداری دختر خود ناراحت است و امتناع می‌کند اما به تدریج اوضاع بهتر می‌شود چون وجود دخترش باعث می‌شود بر شهرت او افزوده شود اما پس از مدتی ....
*******************************************************
فیلم سینمایی «در درة خدایان» In The Valley Of Ellah
تاریخ پخش: چهار‌شنبه 29/12/86 ساعت 15/23 تاریخ تکرار: روز بعد ساعت 20/14 محصول: سال 2007 آمریکا کارگردان: پاول هگیس تهیه کننده: لارنس بِکسی بازیگران: تامی لی جونز- چارلیز تِرون خلاصه: روزی به «هانک» که افسر بازنشسته ارتش آمریکا است، خبر می‌دهند پسرش در محل خدمت خود حاضر نشده است. هانک به دنبال پسرش می‌رود و پس از جستجوی فراوان جسد قطعه قطعه‌ای را می‌یابد که سوخته است و پس از انگشت‌نگاری معلوم می‌شود جسد پسر هانک دیرفیلد است. هانک همچنان به دنبال علت مرگ پسرش است، این در حالی است که کارآگاهان به این مظنون هستند که پسر هانک در قاچاق مواد مخدر دست داشته و ...
*******************************************************
فیلم سینمایی «قلبم را در وطنم دفن کن» Bury My Heart at Wounded Knee
تاریخ پخش: پنجشنبه 01/01/87 ساعت 15/23 تاریخ تکرار: روز بعد ساعت 20/14 محصول: سال 2007 آمریکا کارگردان: وِس سیمونیا تهیه کننده: کلارا جورج بازیگران: اِیدان کوئین- آدام بیچ خلاصه: در دهه‌های پایانی قرن نوزدهم، دولت آمریکا سرخپوستان را مجبور به ترک سرزمینهای مادری و سکونت در مناطق حفاظت شده می‌نماید. رؤسای برخی از قبایل تسلیم این خواسته می‌شوند اما برخی دیگر مخالفت نموده و دولت آمریکا مجبور به امضای قراردادی با آنها می‌شود. این شروع مشکلی برای سرخپوستان است که در آینده باید با آن کنار بیایند اما ...
*******************************************************
فیلم سینمایی «هدف نامرئی» Invisible Target
تاریخ پخش: جمعه 02/01/87 ساعت 15/23 تاریخ تکرار: روز بعد ساعت 20/14 محصول: سال 2007 هنگ کنگ کارگردان و تهیه کننده: بِنی چان بازیگران: شاون لو- نیکولاس ته‌سِئی خلاصه: «چن جین»، «فانگ ای وی» و «وی چینگ خا» سه مأمور بسیار وظیفه‌شناس و متعهد پلیس هستند که در پی یک حادثه با یکدیگر همراه می‌شوند. قصد اصلی این سه نفر یافتن و متلاشی کردن گروه سارقانی است که شش ماه قبل در یک عملیات مسلحانه مقدار زیادی از پولهای بانک را سرقت کرده‌اند.
****************************************************
فیلم سینمایی «معتاد اجباری»
تاریخ پخش: شنبه 03/01/87 ساعت 15/23 تاریخ تکرار: روز بعد ساعت 20/14 محصول: ایران کارگردان: مهدی مظلومی تهیه کنندگان: امیرپروین حسینی و رضا اسدی بازیگران: جواد رضویان- شهرام قائدی- زهره صفوی- مونا فرجاد- امیر غفارمنش- صدیقه کیانفر خلاصه: کمال (جواد رضویان) قصد ازدواج دارد ولی به دلیل آنکه بیکار است، نمی‌تواند زندگی مستقلی تشکیل دهد. از طرفی با شنیدن خبری از رادیو مبنی بر آنکه وزرات کار و امور اجتماعی به معتادانی که ترک کرده باشند مبلغ سه میلیون تومان وام می‌دهد به فکر فرو می‌رود که معتاد شود و بعد از آن ترک کند تا بتواند مبلغ وام را دریافت کند. در این میان اتفاقات جالب و خنده‌داری رخ می‌دهد که بسیار جالب توجه است ...
******************************************************
فیلم سینمایی «کودک» The Kid
تاریخ پخش: یکشنبه 04/01/87 ساعت 15/23 تاریخ تکرار: روز بعد ساعت 20/14 محصول: سال 2003 آمریکا کارگردان: جان تورتِل تاب تهیه کننده: هانت لاوری بازیگران: بروس ویلیس- اسپنسر بِرِسلین خلاصه: «راس دورتیز» مشاور کاری و تبلیغاتی مشهوری است که در کار خود بسیار موفق است و تعداد زیادی از افراد سرشناس او را به عنوان مشاور خود برگزیده‌اند. در همین میان او متوجه حضور پسربچه هشت ساله‌ای در خانه‌اش می‌شود. وی با کمی کنکاش درمی‌یابد کودکی که در منزل اوست، «منِ کودکی»اش است که از دوران گذشته به این زمان آمده و ...
*******************************************************
فیلم سینمایی «سریع‌ترین سرخپوست دنیا» The World`s Fastest Indian
تاریخ پخش: دو‌شنبه 05/01/87 ساعت 23 تاریخ تکرار: روز بعد ساعت 20/14 محصول: سال 2005 نیوزلند تهیه کننده و کارگردان: روجر دونالدسون بازیگران: آنتونی هاپکینز- لِین ریا خلاصه: «برت مونرو» پیرمرد نیوزلندی است که عاشق سرعت و بجا گذاردن رکوردهای جدید سرعت بر روی زمین است. وی صاحب موتوری است که 42 سال پیش در زمان جنگ جهانی دوم آن را خریداری کرده و در طول این سالها تغییرات زیادی در وضعیت ظاهری و موتور آن بوجود آورده به طوری که موتورش که سرخپوست نام دارد از قابلیت بالایی برخوردار شده و می‌تواند با موتورهای بسیار جدیدتر به رقابت بپردازد. در نتیجه برت تصمیم می‌گیرد در مسابقه جهانی رکورد سرعت در بارنویل آمریکا شرکت کند و این شروعی است برای ...
*******************************************************
فیلم سینمایی «این پرونده مختومه نیست»
تاریخ پخش: سه‌شنبه 06/01/87 ساعت 15/23 محصول: ایران کارگردان: مهرداد خوشبخت تهیه کننده: رضا جودی بازیگران: حمیدرضا پگاه- الهام پاوه نژاد- نفیسه روشن- اسماعیل سلطانیان خلاصه: دختری به نام سارا امین بعد از خروج از منزل به قصد رفتن به سر کار، مفقود می‌شود و 24 ساعت بعد جسدش در بیابانهای اطراف تهران پیدا می‌شود. سرگرد امیری به همراه دستیارش سروان صادقی مسئول پیگیری پرونده می‌شود و تحقیقات را از نزدیکان سارا شروع می‌کنند و تا محل کارش ادامه می‌دهند اما به سر نخ مشخصی دست نمی‌یابند تا اینکه ...
*******************************************************
فیلم سینمایی «راکت» The Rocket
تاریخ پخش: چهار‌شنبه 07/01/87 ساعت 15/23 تاریخ تکرار: روز بعد ساعت 20/14 محصول: سال 2005 کانادا کارگردان: کارلوس بی‌نام تهیه کننده: دانیال لوئیس خلاصه: «موریس» پسر یک فرانسوی است که پیش از جنگ جهانی در کانادا به عنوان کارگر مشغول فعالیت است و همزمان با کارش، هاکی هم بازی می‌کند. وی به تدریج مهارت خود را در هاکی به همه ثابت می‌کند و همزمان با جنگ جهانی دوم به عنوان یکی از بازیکنان مطرح کانادا راهی مسابقات مختلف می‌شود که ...
*******************************************************
فیلم سینمایی «گانگستر آمریکایی» Amerivan Gangster
تاریخ پخش: پنجشنبه 08/01/87 ساعت 15/23 تاریخ تکرار: روز بعد ساعت 20/14 محصول: سال 2007 آمریکا کارگردان: ریدلِی اسکات تهیه کننده: بریان گِرِیزِر بازیگران: دنزل واشینگتون- راسل کرو خلاصه: «فرانک لوکاس» راننده و دستیار یکی از متنفذین محله‌ هارلم نیویورک که یکی از محله‌های سی